logo

İYİPARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ FERİDUN BAHŞİ KİMDİR

İYİParti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi  kimdir?

1959'da Antalya'nın Yukarı Karaman köyünde doğdu. Yukarı Karaman İlkokulunda ilkokul eğitimini, Yeniköy Ortaokulu’nda ortaokul eğitimini ve parasız yatılı olarak kazandığı Çanakkale Gökçeada Atatürk İlk Öğretmen Okulu’nda lise eğitimini tamamladı. Daha sonra girdiği üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve buradan mezun oldu. Avukatlık stajını Antalya’da, Hakimlik stajını
İskenderun’da yaptı. Askerlik hizmetini Çorlu 5. Kolordu’da Asteğmen olarak tamamladı.

Hukuk kariyerine Edirne’de Ceza Hakimi olarak başladı. Ardından Siirt, Gümüşhacıköy ve Anamur’da Ceza Hakimliği yaptı. Kahramanmaraş’ta Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Seçim Kurulu Hakimliği, daha sonra Konya’da Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve son olarak Ankara’da Çocuk Ceza Hakimliği görevlerinde bulundu
Evli ve iki çocuk babasıdır..

Siyasi kimliği Geçmişi ve İYİ Parti

Feridun Bahşi Atatürkçü ve Türk milliyetçisidir. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in ve İYİ Parti tüzel kişiliğinin avukatlığını ve hukuk danışmanlığını yürütmektedir.2007 yılında, emeklilik hakkı kazanmasına 7 gün kalmışken MHP’den 23. dönem milletvekili adayı olmak üzere çok sevdiği hakimlik mesleğinden istifa etti. Memleketi Antalya’dan milletvekili adayı olarak katıldığı ilk seçimlerden sonra MHP Genel Merkezinde yöneticilik görevine getirildi.

Kasım 2015'de yapılan 26. dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP'nin başarısızlığı üzerine bunun sebeplerinin
sorgulanması için Sayın Meral Akşener önderliğinde başlatılan ve olağanüstü kongre talebini içeren faaliyetlerde
ilk günden itibaren yer aldı. İYİ Parti’nin kuruluşuna vesile olan bu sürecin her aşamasında hukuki çalışmaları yürüttü. Hukuka aykırı şekilde iptal edilen olağanüstü kongreden sonra, İYİ Parti’nin kuruluş çalışmalarına katıldı. Diğer görevlerinin yanı sıra İYİ Parti Tüzüğünün hazırlanmasında da aktif bir şekilde görev aldı.

Feridun Bahşi, İYİ Parti’nin kuruluşunda Kurucular Kurulu Üyesi olarak yer aldı ve aynı gün yapılan seçimlerde Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. İYİ Parti’deki görevi kapsamında kurumsallaşma çalışmalarında ve memleketi Antalya'daki parti teşkilatının kurulmasında aktif rol üstlendi.
10.12.2017 tarihinde yapılan seçimli 1. Olağan Kurultay’da Kongre Divan Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü ve bu kurultayda yeniden Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi.

İYİ Parti’nin yurt genelinde teşkilatlanmasını başarıyla tamamlamasının ardından 01.04.2018 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Kurultay’da Tüzük Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. Bu kurultayda yapılan seçimlerde üçüncü kez Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. Halen İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

24 Haziran'da yapılan   27. dönem milletvekilliği seçimlerinde  memleketi Antalya'dan İYİ Parti Antalya Milletvekili olarak seçilmiştir...

Antalya İyi Olacak